ذهنیت قبیلوی: دیواره‌ای فراراه تدین و تمدن

رساله “ذهنیت قبیلوی: دیواره ای فرا راه تدین و تمدن” دوازده سال پیش از سوی انتشارات پیمان به چاپ رسید. دو سال بعد از آن، مؤسسۀ انتشارات خاور در کابل به نشر مجدد آن مبادرت ورزید و تا حال نمی دانم که انتشارات خاور چند بار آن را تجدید چاپ نموده است ولی آنچه می دانم، نسخه های این کتاب در چند سال اخیر در کتابفروشی های کابل دیده نشده است.

با فعال شدن مجدد پایگاه انترنتی نویسنده و نظر به پیشنهاد و خواهش خوانندگان تصمیم بر این شد تا نسخۀ انترنتی رساله “ذهنیت قبیلوی: دیواره ای فرا راه تدین و تمدن” را در دسترس علاقه مندان قرار دهم.

مؤلف این رساله که از لحاظ شخصی خون چند نژاد در وجودش جاری بوده و از لحاظ اعتقادی همۀ انسان ها را برادر خویش دانسته و زادۀ یک پدر و مادر می داند واز زاویۀ اکادیمیک معتقد به فضیلت کدام تبار و رزیلت تبار دیگری هم نمی باشد، از همه فرزندان عزیز کشور تقاضا می نماید تا مباحث این رساله را با عقلی باز و دور از تعصب قومی و تحجر قبیلوی و پیشداوری ذهنی مطالعه نموده و دیدگاه شان را با نویسنده در میان گذارند.
ذهنیت قبیلوی بشیر احمد انصاری

دریافت (Download) رساله ذهنیت قبیلوی

FacebookTwitterGoogle+Share

دیدگاه

ذهنیت قبیلوی: دیواره‌ای فراراه تدین و تمدن — ۱ دیدگاه

  1. استاد گرامی ؛ انصاری بزرگوار ؛ متن کتاب را تازه دریا فت کردم . با اظهار قدردانی از شما عرض می کنم : بعد از مط لعه ، مانند یک طلبه و نه یک نقاد ، اضهار نظر خواهم کرد . برادرمخلص شما فرامرز

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *